در این بخش با شش گنج بزرگ دنیا گنجینه های ارزشمندی که هم اکنون هیچ اثری از آنها نیست آشنا می شوید تا شاید روزی شما با نشانه ای از آنها روبرو شوید می دانید حتی نشانه ای کوچک از آنها برای جهانیان ارزش زیادی دارد.
گنج شماره چهار : گنج پرنده سیاه
 بلک بِرد یا پرنده سیاه، دزد دریایی مشهوری بود که تنها در طول دو سال (1716تا1718) ثروت بزرگی برای خودش دست و پا کرد. دوره، دوره چپاول طلا و نقره بود که هر کشوی طلای بیشتری داشت، قدرت مندتر بود. اسپانیایی ها در این مورد سرآمد دیگران بودند و با استخراج معادن در مکزیک و آمریکای جنوبی این جواهرات را در کشتی های بزرگ به اسپانیا منتقل می کردند و این بهترین فرصت برای پرنده سیاه و دوستانش بود. آنها سرفرصت روی آب های اطراف اسپانیا گشت می زدند تا سرو کله کشتی های اسپانیایی پیدا شود و آن وقت به غارت کشتی می پرداختند.
بعد هم شخصاً تمام جواهرات را در جایی دفن می کرد. پرنده سیاه دیگر حسابی برای خودش در شرارت نامی دست و پا کرده بود. طولی نکشید که بالاخره در 1718 دستگیر و اعدام شد. اما هیچ کس نفهمید که او آن همه گنج و ثروت را کجا مخفی کرد! تا مدت ها افراد زیادی دنبال این گنج افسانه ای رفتند،
حتی در سال 1998 کشتی غرق شده او را از زیر آب بیرون آوردند، اما حتی یک نشانه هم از گنج به دست نیامد. محققان حدس می زنند که این گنج در جزایر کارائیب یا خلیج ویرجینیا و شاید هم در غارهای جزیره کایمان دفن شده باشد.


موضوع : عکس و مطالب خواندنی،